BMW XM

PIERWSZE BMW XM W HISTORII.

Ekskluzywne, wyraziste, elektryzujące: nowe BMW XM to spektakularna prezencja, osiągi zarezerwowane dla BMW M i potężny napęd hybrydowy plug-in najnowszej generacji.

BMW XM*:
Zużycie paliwa, cykl mieszany WLTP w l/100 km (cykl mieszany): 1,6–1,5
Emisja CO2, cykl mieszany WLTP w g/km (cykl mieszany): 36–33
Zużycie energii, cykl mieszany WLTP w kWh/100 km: 30,1–28,9

*Wstępne wartości.

BMW XM
BMW XM
BMW XM
BMW XM

DYNAMIKA BMW XM.


DYNAMIKA BMW XM.
 8-cylindrowy silnik hybrydowy plug-in.

8-cylindrowy silnik hybrydowy plug-in.

8-cylindrowy silnik hybrydowy plug-in to czysta radość z jazdy, świetna charakterystyka mocy i wyraziste, typowe dla M brzmienie. Dzięki doskonałej współpracy z silnikiem elektrycznym o mocy 145 kW, jednostka V8 o pojemności 4,4 l daje BMW XM niesamowity napęd – również dzięki dwóm turbosprężarkom, w pełni adaptacyjnemu sterowaniu zaworami Valvetronic i układowi High Precision Injection.
 Adaptacyjny układ jezdny M Professional.

Adaptacyjny układ jezdny M Professional.

Adaptacyjny układ jezdny M Professional zapewnia sportowe właściwości jezdne, nie ujmując komfortu jazdy. Zintegrowany aktywny układ kierowniczy stabilizuje pojazd przy większych prędkościach, jednocześnie zmniejszają jego średnicę zawracania. Aktywne stabilizatory zmniejszają boczne przechyły nadwozia, poprawiając dynamikę i komfort jazdy.
 Sportowy mechanizm różnicowy M.

Sportowy mechanizm różnicowy M.

Sportowy mechanizm różnicowy M zapewnia optymalne przenoszenie napędu na drogę. W adaptacyjny sposób rozdziela moc na tylne koła, poprawiając trakcję i stabilność jazdy w różnych sytuacjach – podczas przyspieszania na wyjściu z zakrętu, przy dużych prędkościach na zakrętach czy w zmiennych warunkach drogowych.

STYLISTYKA NOWEGO BMW XM.


Stylistyka przodu.

Stylistyka przodu.

Ikoniczny przód w stylu luksusowych BMW zachwyca podświetlaną atrapą chłodnicy „Iconic Glow” i typowymi dla M cienkimi światłami dziennymi. Efektowna atrapa chłodnicy z logo BMW XM i ekskluzywnymi akcentami w kolorze Night Gold demonstruje luksus i ekskluzywność. Atletycznie wyrzeźbiona maska silnika ma dwa mocne wysklepienia.
 Widok z boku.

Widok z boku.

Widok z boku łączy pełen charakteru wygląd w stylu coupé z atletycznymi proporcjami i akcentami stylistycznymi, takimi jak najciemniejsze szyby w całej gamie modeli BMW. Zarówno potężne, 23-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, jak i opcjonalny, złoty pas akcentujący, jeszcze bardziej podkreślają spektakularność sylwetki BMW XM.
 Stylistyka tyłu.

Stylistyka tyłu.

Ułożone pionowo podwójne sześciokątne końcówki rur wydechowych M oraz wstawka dyfuzora w złotym kolorze podkreślają wyjątkową prezencję tyłu. Wygrawerowane laserowo logo BMW po obu stronach tylnej szyby nawiązuje do ostatniego modelu „M only” – BMW M1. Zachodzące na boki lampy tylne oraz nadkola podkreślają muskularność nadwozia.

STYLISTYKA WNĘTRZA NOWEGO BMW XM.


 Podświetlany dach.

Podświetlany dach.

Podsufitka z klimatycznym oświetleniem zachwyca trójwymiarową pryzmatyczną strukturą. Nastrojowe oświetlenie ambientowe imponująco inscenizuje różne rodzaje oświetlenia, na przykład oświetlenie powitalne. Kolor można indywidualnie dostosować w zależności od trybu jazdy i nastroju.
 M Lounge.

M Lounge.

M Lounge tworzy wyjątkową atmosferę wnętrza. Jednoczęściowe siedzisko i detale, takie jak struktury w kształcie diamentów w zagłówkach i przeszycia emanują komfortem i luksusem. W połączeniu z trójwymiarową, podświetlaną podsufitką, ciemnymi szybami i poduszkami komfortowymi zapewnia zupełnie nowy charakter wnętrza.
 Ekskluzywna skóra w stylu vintage.

Ekskluzywna skóra w stylu vintage.

Nowa skóra w stylu vintage fascynuje naturalną strukturą i tworzy szlachetne akcenty w boczkach drzwi i na desce rozdzielczej. Materiał ten został po raz pierwszy zastosowany w nowym BMW XM, a dzięki specjalnej obróbce i wykończeniu prezentuje się wyjątkowo i indywidualnie w każdym samochodzie.

KOKPIT I TECHNOLOGIE W NOWYM BMW XM.


KOKPIT I TECHNOLOGIE W NOWYM BMW XM.
 Specjalna koncepcja wskaźników M w systemie operacyjnym BMW 8.

Specjalna koncepcja wskaźników M w systemie operacyjnym BMW 8.

System operacyjny BMW 8 ułatwia obsługę pojazdu, np. za pomocą mowy i ekranu dotykowego. Wyróżnia go specyficzna stylistyka M: wskazania w 2D zapewniają najlepszą czytelność, a prezentowane treści opatrzone są logo M. Dwa tryby M: ROAD i SPORT zapewniają indywidualne, emocjonalne wrażenia z jazdy.
 Zakrzywiony ekran BMW.

Zakrzywiony ekran BMW.

Jednoczęściowy zakrzywiony ekran BMW prezentuje informacje w dużym, przejrzystym formacie. Łączy w sobie wyświetlacz wskaźników o przekątnej 12,3″ i dotykowy wyświetlacz kontrolny o przekątnej 14,9″. Jego obsługa jest ergonomiczna i intuicyjna. Dzięki stylowej integracji z deską rozdzielczą zakrzywiony wyświetlacz prezentuje się też bardzo atrakcyjnie.
 M Setup.

M Setup.

Dzięki M Setup możesz dopasować wrażenia z jazdy do własnych preferencji. Konfiguruj parametry dynamiki jazdy zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Ustawiać można: napęd, układ jezdny, układ kierowniczy, hamulce, odzysk energii hamowania oraz napęd na wszystkie koła M xDrive. Aktywuj zapisaną konfigurację przyciskami M1 i M2 na kierownicy.
Personal eSIM.

Personal eSIM.

Rozmowy telefoniczne oraz transmisja danych: dzięki Personal eSIM możesz korzystać ze swojej umowy na telefon komórkowy również w Twoim BMW. Twój smartfon nie musi przy tym znajdować się w samochodzie. Korzystasz z lepszego odbioru, ponieważ automatycznie używasz zewnętrznych anten pojazdu. Lepsza łączność: Twoje BMW jest przystosowane do obsługi sieci 5G i oferuje hotspot Wi-Fi.
 Dostęp komfortowy.

Dostęp komfortowy.

Oszczędź sobie sięgania po kluczyk: dostęp komfortowy automatycznie odblokowuje drzwi Twojego samochodu. Pojazd rozpoznaje Cię z daleka po kluczyku – nie musisz już szukać go w kieszeniach. Zamiast klasycznego kluczyka można użyć kompatybilnego smartfona jako kluczyka cyfrowego Digital Key Plus lub karty klucza.
 Podstawka do ładowania bezprzewodowego.

Podstawka do ładowania bezprzewodowego.

Większy porządek, większy komfort: podstawka do ładowania bezprzewodowego umożliwia ładowanie smartfona bez użycia kabla, a więc niezwykle wygodnie. W powiększonym schowku jest też miejsce na większe urządzenia – w zasięgu ręki, bez uciążliwych pokryw i splątanych kabli. A wszystko to przy zachowaniu najwyższego możliwego bezpieczeństwa: wbudowane chłodzenie chroni urządzenie przed przegrzaniem.
 System asystujący kierowcy Professional.

System asystujący kierowcy Professional.

Prawdziwie wszechstronny: system asystujący kierowcy Professional nie tylko utrzymuje żądaną prędkość i odstęp od poprzedzającego pojazdu, ale też utrzymuje Twoje BMW na właściwym pasie ruchu poprzez korekty toru jazdy. Jest to odciążeniem przede wszystkim podczas długich podróży. Inne funkcje pomagają zapobiegać kolizjom i przekraczaniu ograniczeń prędkości.
 Wyświetlacz BMW i oświetlenie ambientowege M.

Wyświetlacz BMW i oświetlenie ambientowege M.

Z asystentem parkowania Plus parkowanie i manewrowanie pojazdem jest bardzo łatwe. Obejmuje system Surround View z Top View, Panorama View i zdalnym widokiem 3D, a także wspomaganie parkowania równoległego, funkcję hamowania awaryjnego Active Park Distance Control, asystenta parkowania z rowadzeniem wzdłużnym i poprzecznym oraz asystenta cofania.

NOWE BMW XM LABEL RED.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY NOWEGO BMW XM LABEL RED.


NAJWAŻNIEJSZE CECHY NOWEGO BMW XM LABEL RED.
 Wyjątkowa wydajność silnika.

Wyjątkowa wydajność silnika.

Napęd hybrydowy plug-in V8 o mocy systemowej aż 550 kW (748 KM) i momencie obrotowym 1000 Nm zapewnia jeszcze większą dynamikę na drodze. Wysokowydajny silnik V8 o pojemności 4,4 litra w wirtuozerskiej interakcji z silnikiem elektrycznym o mocy 145 kW (197 KM) generuje nieposkromiony pęd do przodu i charakterystyczne dla M, wyraziste brzmienie silnika.
 Wygląd pełen charakteru.

Wygląd pełen charakteru.

Na zewnątrz ekskluzywna stylistyka obręczy kół, obramowane na czerwono oznaczenie modelu i czerwony pasek akcentowy wskazują na styl życia skoncentrowany na osiągach. Ekskluzywna czarno-czerwona tapicerka ze skóry Merino, czerwone akcenty i poduszki komfortowe w czarnej skórze Merino z czerwonym pikowaniem kontynuują to wrażenie we wnętrzu samochodu.
 Indywidualne lakiery.

Indywidualne lakiery.

Indywidualny charakter – również jeżeli chodzi o wygląd nowego BMW XM Label Red. Spośród szerokiej gamy ekstrawaganckich lakierów specjalnych BMW Individual wybierz ten, który najlepiej oddaje Twój charakter.
BMW XM LABEL RED W KOLORZE MROŹNEGO CZARNEGO KARBONU

BMW XM LABEL RED W KOLORZE MROŹNEGO CZARNEGO KARBONU.

 • Ściśle limitowane: w lakierze specjalnym w kolorze mroźnego czarnego karbonu dostępnych jest tylko 500 egzemplarzy.
 • Do elementów BMW XM Label Red dochodzą kontrastowe akcenty w kolorze czerwieni Toronto w postaci aplikacji na atrapie chłodnicy i dyfuzorach.
 • Szlachetny detal w kolorze czerwonym: napis „1 z 500” na konsoli środkowej pod wyświetlaczem kontrolnym.

POZNAJ BMW XM - DANE TECHNICZNE.

DANE TECHNICZNE.

BMW XM.

 • Moc przy obr/min: 480 (653) / 800
  Przyspieszenie 0-100 km/h: 4,3 s
  Zużycie paliwa, cykl mieszany WLTP: 1,6–1,5 l/100 km
  Emisja CO2, cykl mieszany: 36–33 g/km
CENY I FINANSOWANIE NOWEGO BMW XM.

USŁUGI FINANSOWE BMW DO NOWEGO BMW XM.

Poznaj usługi finansowe BMW do nowego BMW XM.
Każda z naszych ofert jest indywidualnie dopasowana do Twoich potrzeb i życzeń.

ZAPYTAJ O BMW XM.

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od Bawaria Motors Sp. z o. o. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

ZUŻYCIE PALIWA I EMISJA CO₂.

BMW XM*,**:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 1,6–1,5
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 36–33

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 2007/715 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

* W pełni elektryczny napęd tej hybrydy plug-in przy temperaturach poniżej 0°C jest dostępny dopiero po przejechaniu kilku kilometrów, gdy akumulator rozgrzeje się do temperatury roboczej.

** Wstępne wartości.

Aktualności.